Značky

Filtrovat dle názvu:
Ademm

Ademm

ADEMM je česká značka, která je vyvíjena a vyráběna v Německu. Jde o soubor špičkových pracích, čistících, impregnačních a osvěžujících produktů. Každý funkční materiál potřebuje zvláštní péči k tomu, aby byly zachovány jeho vlastnosti jako jsou prodyšnost, voděodolnost a také vlastnost termoizolace. S ADEMMEM a jeho vysokou a dlouho trvající schopností, si můžete být jisti, že všechny tyto vlastnosti s Vámi zůstanou v jakémkoliv okamžiku a situaci. ADEMM je šetrný a svou jednoduchou aplikací ušetří Vaše oblečení, obuv, peníze a Vaše starosti.

AKU

AKU

Italská značka AKU je symbolem kvalitní trekingové a outdoorové obuvi, která klade velký důraz na ochranu životního prostředí a používaní přírodních a recyklovaných materiálů. Z malé rodinné dílničky se AKU vyvinula v uznávanou obuvnickou firmu a její výrobky pravidelně získávají různá ocenění v testech uznávaných outdoorových časopisů po celém světě. 90% všech bot se vyrábí výhradně v Evropě v italské Montebelluně a rumunském Cluji Napoca. Značka AKU dále vyrábí obuv určenou k volnočasovým aktivitám pro pobyt v přírodě, na cestách i ve městě. Na českém trhu tato značka působí již od roku 1993.

Almgwand

Almgwand

Heslem tradiční Rakouské firmy Almgwand 1928, založené roku 1928, je: „FEEL THE TRADITION“. V tomto duchu se také nese nádech kolekcí této značky, která v nich snoubí tradiční Rakouské nadčasové prvky s moderním a kvalitním provedením. Díky této symbióze vznikají nádherné produkty, které si zamiluje každý.

ATK

ATK

Firma ATK vznikla v Italské Modeně. Rodina Indulti se již dvacet let pohybovala na trhu s vysoce precizními mechanickými komponenty. Díky tomu se váznání ATK dostali velmi rychle mezi světovou špičku a k co nejlepšímu výkonu je využívají přední světoví skialpinisté, důkazem toho je, že dva roky po založení firmy tedy roku 2008 se Dennis Bround stává mistrem světa s použitím právě vázání ATK. S kombinací vysoce kvalitních materiálů, nejmodernějších technologii a nízké váhy se stává vázání ATK velmi platným a vyhledávaným vázáním napříč všemi úrovněmi skialpinismu.

Atomic

Atomic

Legendární lyžařská značka, založena Aloisem Rohrmoserem v roce 1955. Značka Atomic produkuje ročně okolo 600 000 párů lyží a je tak špičkou jak mezi vybavením pro alpské disciplíny, tak i disciplíny Freestyle/Freeride/backcounty/touring.
Mezi nejznámější jezdce značky Atomic patří špičkoví závodníci v alpském lyžování Marcel Hirscher a Mikaeal Shiffrin v oblasti Backcountry je pod tvorbou lyží a jejich designem podepsán legendární jezdec Chris Benchetler.

BCA

BCA

Backcountry Access (BCA) je předním výrobcem bezpečnostního lavinového vybavení v Severní Americe. Od roku 1994 se společnost BCA zaměřuje na záchrany životů prostřednictvím spolehlivých a snadno použitelných lavinových produktů. Společnost se vždy zabývala výrobou lavinového vybavení jako jsou lopaty, sondy, batohy a další vybavení, které je nezbytně nutné pro přežití. Jejich posláním je zachráňovat životy, nejen prodávat výrobky.

Biowash

Biowash

Česká ekologická přírodní značka Biowash, která se zabývá výrobou pracích prostředků.  Jde o přírodní prací prostředky na praní prádla všeho druhu, vyrobené ze 100 % z přírodních mýdlových ořechů. Prací gely jsou díky přírodnímu původu ekologické a šetrné vůči lidskému zdraví i přírodě. Chrání tak před různými zdravotními problémy způsobenými chemickými pracími prostředky.

Black Crows

Black Crows

Black Crows „Černá vrána“ kde více než na horách se setkáváme s tímto neobyčejně inteligentním ptákem, jehož poznávacím znakem je leskle černá barva. Jsou to právě hory, které jsou jeho domovem a kde se cítí doma. Stejně tomu je i u lyží Black Crows. 

Black Crows je nezávislou francouzskou lyžařskou značkou z údolí Chamonix. Její historie se začali psát roku 2006 dva světoví freerideři Camille Jaccoux a Bruno Compagnet. Jednoduchost v designu a špičkové jízdní vlastnosti, přesně to je pro tuto značku tipické. Svoboda a dobrodružství, to je to na co značka cílí a věří, že oknem do světa je právě freeskiing a s ním spojený životní styl.

Blossom

Blossom

Blossom v překladu znamená vykvést a současná produkce lyží na severu Itálie, se tak v přeneseném významu dá považovat za další rozkvět více než stoleté tradice originální výroby lyží v oblasti Chiavenna. Výsledný produkt vždy podléhá přísné kontrole, aby dílnu opouštěly pouze lyže v absolutně špičkové kvalitě.

Luciana Panatti, který je v Blossom dodnes zodpovědný za produkci i vývoj nových modelů. Přestože se v žádném případě nebrání využívání nových, mnohdy možná překvapivě volených materiálů, potvrzuje, že základ všech lyží Blossom i nadále tvoří poctivý dřevěný sandwich, podle určení lyží sestavený z dřeva jasanu či topolu, torzně vyztužený titanalem.

Casco

Casco

Casco je rodinou firmou založená roku 1989. Už od svého založení se zaměřuje výhradně na výrobu vysoce kvalitních designových přileb a brýlí. Casco je v této oblasti také předním technologickým inovátorem v oblasti bezpečnosti, pohodlnosti a také designu přileb.

Crazy Idea

Crazy Idea

Crazy Idea je rodinná společnost, kde design, styl a všechny produkty osobně vytváří majitelka Valeria Colturi. Materiály jsou od společností, které se více než o marketing zajímají spíše o kvalitu produktů. Objevte i vy tuto "bláznivou" značku na svých horských dobrodružstvích.

Climbing Technology

Climbing Technology

Italská firma Climbing Technology, se kterou se vybavíte na každé lezecké dobrodružství. Inovativní firma už je na trhu déle než 25 let a stále vyrábí své produkty a produkty jiných světově známých značek, ve své italské továrně. Kromě lezecké výstroje vyrábí firma i vybavení do hor -mačky, cepíny- a také vybavení pro pracovní nasazení ve výškách. Firma stále vyvíjí nové výrobky a hledají nová řešení.

Color Kids

Color Kids

Color Kids je plnohodnotný koncept funkčního a krásného sportovního oblečení pro děti. Návrhy pochází z Dánska a jsou inspirovány severskou představou vysoké kvality a veselých barev. Cílem značky je, aby děti měly radost a cítily se pohodlně za jakýchkoliv podmínek.

Devold

Devold

Devold je norská firma, která se zabývá výrobou vlněného oblečení. Působí na trhu již od roku 1853, kdy ji založil Ole Andreas Devold ve městě Ålesund. Jedná se jednoznačně o nejstarší výrobu vlněného termoprádla na světě. K prvním výrobkům patřily pletené čepice a rukavice, k čemuž se později přidaly termo ponožky, pletené svetry, vlněné prádlo a pracovní oděvy. Všechny tyto součásti oblečení měly za úkol chránit člověka před chladným počasím. V současnosti značku Devold proslavují tradiční vlněné oděvy, termo prádlo a především termoprádlo merino. Výrobky z merino wool se dobře nosí, jsou měkké a příjemně hřejí.

Dolomite

Dolomite

Historie značky DOLOMITE začíná v roce 1897, kdy teprve 17ti letý Giuseppe Garbuio zakládá obchod FABRICA SCARPE MONTELLO. Italská značka má velmi bohatou historii. V roce 1954 italská expedice na K2 - jeden z nejnebezpečnějších vrcholů na světě - je vybavena botami Dolomite. Značka od 20. let minulého století vyrábí pracovní obuv a boty do hor. Dolomite znamená kvalitu, pohodlí, výkon a italský design. Značka Dolomite využívá zkušeností všech horalů a s použitím nejnovějších technologií vytváří ty nejužitečnější boty na výpravy do hor. Za více než 100 let výroby bot zn. Dolomite nasbírala neocenitelné množství zkušeností s výrobou funkčních bot pro náročné expedice, které využívá při výrobě a vývoji nových modelů.

Dynastar

Dynastar

Firma vznikla roku 1963 spojením dvou velmi ambiciózních firem a to firem Starflex skis a Dinamic. Šikovným spojením jejich názvů vznikl dnes světoznámý název Dynastar. Stejně jako má každý lyžař chuť být na kopci první a jet svou vlastní novou stopu a trasu, tak se i firma Dynastar snaží stále vymýšlet nové inovace a využívat nejnovější technologie pomocí, kterých vytváří úžasné lyže, z kterých je cítit jejich původ v samotném Chamonix a dopřejí Vám maximální komfort při vaši jízdě.

E9

E9

Značku E9 založil výborný lezec a bývalý světový šampion v boulderingu Mauro Calibani. Veškerá výroba a probíhá v Itálii. Výměr nejlepší materiálů je samozřejmostí.

Feldten

Feldten

Feldten je německá značka s dlouholetou tradicí, která nenechá nikoho na pochybách a díky jejich výrobkům bude mít Vaše oblečení tu nejlepší péči. Značka se zabývá výrobou pracích, čistících, impregnačních a osvěžujících produktů. Před 130 lety W.C.F.F. Feldten pronesl svým pracovníkům v respektované továrně na výrobu impregnací na kůži a jiné materiály větu: „Naši vážení zákazníci musí pocítit, že je to Feldten. Jinak by mohli nakoupit jinde.“Feldten nepřijal vlastnosti oleje, maziva, vosku a jiných přírodních látek v základu. Jejich studiem dokázal oddělit nepotřebné části, díky čemuž je dokázal efektivně předefinovat. Mnoho tajných formulí této dávné doby jsou součástí dnešních moderních produktů Feldten, díky čemuž je zachována unikátnost a ojedinělost těchto produktů i v dnešní době

Fischer

Fischer

Rakouská značka Fischer, která vyrábí špičkové zimní sportovní vybavení. Historie firmy sahá až do 20. let minulého století. Postupem času se firma rozrostla a nyní se zaměřují především na výrobu vybavení na severské lyžování, alpské lyžování nebo na skoky na lyžích. Jako jediná velká lyžařská firma je dodnes ve vlastnictví rodiny zakladatele Josefa Fischera. Od poloviny šedesátých let, kdy Fischer v rakouském Riedu otevřel novou továrnu na výrobu lyží, tehdy největší na světě, je jedním z nejvýznamnějších světových producentů. Nyní značka zaujímá na světovém trhu dominantní pozici.

Fizan

Fizan

Domenico Fincati založil FIZAN v roce 1947 a jako první na světě začal vyrábět lyžařské hole z hliníku. Tato inovace rychle stanovila nový standard, který jejich konkurenti následovali odklonem od používání oceli nebo bambusu. Dnes je Fizan světovým lídrem na trhu s lyžemi a trekingovými hůlkami, přičemž si udržuje kořeny v italském Benátsku. Z malé rodinné firmy se vypracovala díky vlastním technologiím a zejména výbornou kvalitou. Nyní firma fizanu distribuuje své produkty do více než 40 zahraničních zemích.

Frieda & Freddies

Frieda & Freddies

Frieda & Freddies se v NEW YORKU překládá jako muž a žena, pocházejících z východního pobřeží USA. V 70. letech byly Frieda & Freddies názvy dvou nepříliš známých diskoték v Miami a New Yorku přičemž označení vzniklo podle dvou malých čivav jménem Frieda & Freddies.
Díky seriálu Miami Vice, který se z části odehrával v těchto klubech se stala Frieda & Freddies symbolem 80.let a nosili ji taková jména jako Jackie O, Steve McQueen nebo Paul Newman. Zásadní zvrat nastal roku 2005, kdy firma expandovala na Evropský trh, kde si rychle získala místo mezi top Fashion značkami a těší se velké oblibě napříč širokým spektrem zákazníků.
Její produkty v sobě snoubí kvalitní zpracování, funkčnost, a hlavně dokonalý design, který dělá z produktů Frieda & Freddies opravdové skvosty.

Fritschi

Fritschi

Roku 1960 zakládá Albert Fritschie firmu na výrobu Hightech vysokohorských vázání značky Fritchie. Firma sídlí v Reichenberg im Kandertal, v samotném srdci švýcarských alp. Švýcarská preciznost a kvalitní výroba zajišťuje dokonalost samotného vázání. Mnoholetá zkušenost a vývoj spojený s využitím nejmodernějších technologii přináší lyžaři mimořádný komfort při výstupu a zároveň maximální jistotu a tuhost při sjezdu a to při velmi nízké váze samotného vázání.

Giro

Giro

Firma Gira byla založena před více než 30 lety Jimem Gentesem, mužem s posedlostí pro design a inovaci. Tato posedlost ho vedla k výrobě vlastních produktů, které splňovaly maximální potřeby jezdců. Heslem firmy je: „Keep striving for future, faster and better. We will keep making the gear tat gets you there“. Firma je špičkou mezi výrobci přileb a brýlí.

G3

G3

G3 je nezávislá kanadská značka, která všem dobrodružství chtivým lyžařům a snowboardistům nabízí jedno z nejlepších vybavení pro backcountry lyžování. G3 znamená Genuine Guide Gear (volně přeloženo: pravé vybavení pro průvodce) a to je přesně to, co Vám společnost nabízí. Společnost G3, s podporou expertů na zimní sporty a také milovníků lyžování a snowboardingu, usiluje o neustálé zlepšování. Jejich vybavení je nejen inovativní a bezpečné, ale také vysoce uspokojivé a při používání uživatelsky příjemné. Kolekce G3 není přemrštěně velká, ale přesto v ní najdete vše, co potřebujete pro lyžování mimo sjezdovku (lyže, splitboard, stoupací pásy, skialpová vázání a lavinovou výbavu).

Goldbergh

Goldbergh

Holandská značka Goldbergh, která nabízí luxusní sportovní oblečení pro aktivní, ale módní ženy. Sandra Peet, majitelka obchodu Sports Specialty Store Skihut se spolu s Lieke van den Berg, majitelkou a návrhářkou lyžařské módy v Aphrodisiac Sport, rozhodly ke společnému projektu v oblasti lyžařské módy. Jejich cílem se stal vznik nové módní značky, nabízející ženskou módu v aktuálním sportovním stylu. Ze společného úsilí se zrodila značka Goldbergh, jejíž první kolekce se veřejnosti představily na mezinárodních módních trzích ISPO v roce 2010. V zimě má kolekce důraz na módní lyžařské oblečení, které je přes dokonalý design funkční i v chladných podmínkách. V létě se zase zabývají sportovním oblečením, které je ideální pro aktivní i volný čas. Designový mix sportu a módy je stejně zajímavý pro módní i sportovní nadšence.

Granadilla

Granadilla

Značka Granadilla se nese v duchu elegantnosti, rafinovanosti a vytváří tak velmi originální čepice. Italská značka se na trhu objevila v roce 1988 s výrobou módního a sportovního příslušenství. Za několik let se díky celonárodní distribuční síti stal jedním z předních výrobců na italském trhu. Kvalitní vlákna a originální design tak vytvářejí ojedinělé kousky, které si zamiluje každý.

Gregory

Gregory

Americká firma GREGORY MOUNTAIN PACKS vyrábí již 35 let komfortní, lehké a technicky detailně propracované batohy. Batohy značky GREGORY patří k leaderům na americkém trhu a postupně si získávají fanoušky outdoorových aktivit i v Evropě. Značka Gregory používá kvalitní, vysoce odolné materiály. Batohy jsou navrženy tak, aby většina zátěže byla správně přenesena na bedra, nepřetěžovala ramena, a tím se maximálně snížila vynaložená energie. Vývoj a výroba batohů se po celou dobu řídí základním heslem zakladatele firmy Wayna Gregory: „batoh nenosíte, ale oblékáte“.

Head

Head

Head je světoznámý výrobce lyžařského vybavení jehož vybavení využívá nejeden z předních světových lyžařů a to jak v alpských, ale také ve freeski disciplínách. Důkazem tomu je i řada lyží Wold Cup Rebels, která je mezi jezdci velmi oblíbená napříč všemi disciplínami. Pozadu nezůstávají ani freeski Head KORE, které poskytují jezdcům tu největší oporu ve volném terénu. Důkazem toho jsou například Ted Ligety, Kjetil Jensrud nebo třeba Lindsey Wonn mezi freeskieri je jimi například Tao Kreibich.

J.Lindeberg

J.Lindeberg

Firma J.Lindeberg byla založena roku 1996 ve Stockholmu. Značka J.Lindeberg je ukázkou skandinávského stylu a ztělesňuje ve svých modelech krásy tohoto kraje. Tato severská značka v sobě snoubý dva zdánlivě protichůdné prvky a to jistou abstraktnost a také funkčnost. Myšlenkou značky J.Lindeberg je: „módní ale funkční“. I proto nemusí ani tato značka chodit daleko pro zvučná jména mezi lyžařskou elitou, napříč disciplínami, která se spoléhá na kvalitu a funkčnost oblečení J.Lindeberg jako třeba profesionální freeskier Olle Regnér nebo legenda mezi freeridery Svere LILIEQUIST.

Jail Jam

Jail Jam

Jail jam je italská značka, která byla založena v roce 1988. Rodinný podnik v čele s Paolou Rodou prosperuje ve výrobě zimních doplňků jako jsou čepice a šály. Zvláštní pozornost značka věnuje detailům a různým stylům, které jsou inspirovány elegantními trendy současné doby.

 

Kari Traa

Kari Traa

Kari Traa není jen šampiónkou ve freestyle lyžování se třemi olympijskými medailemi, ale také tvůrkyní rostoucí sportovní značky v Evropě. Kolekce Kari Traa se rozrostla z malého výběru ženských pokrývek hlavy do kompletní a rozsáhlé značky pro aktivní dívky. Silná barevná paleta, nezaměnitelný design a nejvyšší technická kvalita se nacházejí v každém předmětu, od spodního prádla až po svrchní oděvy. I dnes jsou zdrojem inspirace pro návrhy Kari Tray milé vzpomínky z dětství, drsná norská příroda, drsné povětrnostní podmínky a silný smysl pro skandinávské tradice. Sportovní oblečení navržené tak, aby dokonale ladilo s ženským tělem, ale stále splňovalo potřeby aktivního, sportovního a dobrodružného životního stylu.

Kohla

Kohla

V srdci alp ve městě Innsbruck založil Max Kohla roku 1932 firmu Kohla zaměřující se na výrobu technických pomůcek pro pohyb ve vysokohorském prostředí. Díky mnoholeté zkušenosti a testování všech produktů přímo v srdci alp je dnes Kohla stálicí mezi technickými doplňky. Stoupací pásy Kohla jsou to nejlepší a nejmodernější co dnes na trhu existuje a poskytují výrobky jak z tradičních materiálů, tak výrobky využívající nejmodernějších technologií a materiálů.

Komperdell

Komperdell

Tradiční rakouská značka vyrábějící lyžařské, trekkingové a skialpové hole. Společnost vznikla již v roce 1922 a její bohaté zkušenosti ji předurčují k tvorbě vynikajících produktů. Mezi prvními produkty značky Komperdell patřily vycházkové hole z lískového dřeva. V současné době se zaměření značky Komperdell nezměnilo, stále jsou primární produkty hole, ale zároveň rozšířil svou nabídku o chrániče, rukavice a kukly. Značka Komperdell je lídrem na trhu s bohatou historií. Výčet sportovců, kteří závodili s touto značkou je velice dlouhý a úspěchy jich samotných ještě delší. V současnosti jsou nejvýraznějšími tvářemi Marcel Hisrscher a Anna Veith.

Krimson Klover

Krimson Klover

Americká značka Krimson Klover je inspirovaná houževnatostí a odhodláním zakladatelky a kreativní ředitelky Rhondy Swenson. Rhonda prosperovala v podnikání-  prošla čtyřmi společnostmi a o 30 let později přináší Rhonda své důvtipné obchodní dovednosti, odvážné přesvědčení a kreativní vizi do vedení společnosti Krimson Klover - rostoucí firma, která se zaměřuje na všechny kreativní ženy. Oblečení je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů a zároveň přináší šmrnc se svými originálními motivy.

Lange

Lange

Firma Lange vzniká roku 1948 kdy ji založil Robert (Bob) Lange. Od té doby hraje významnou roli ve vývoji lyžařských bot a je tomu tak do dnes. Od historie je firma Lange spojována s velkými jmény jako Alberto Tomba, Herman Maier, Maria Risch nebo třeba Lara Gut. Jejich dominance ve světovém poháru je jen důkazem jejich výjimečné kvality.

Leki

Leki

Německá preciznost a zlaté české ručičky spojili síly a vznikly lyžařské hole Leki, i tak by se dala představit firmu Leki. Firma Leki vzniká v roce 1948 a za léta své existence se vypracovala na pomyslnou špici mezi holemi, a to nejen lyžařskými, ale také trekingovými holemi. Díky využití nejmodernějších materiálů a technologii poskytují hole Leki stoprocentní jistotu za každé situace. Značka Leki je mezi sportovci tak populární, že není třeba chodit daleko pro jména sportovců, kteří věří jejím kvalitám. Mezi ně patří třeba Mikela Shiffrin, Beat Feuz nebo třeba Nicole Schmidhofer.

Lenz

Lenz

Stejně jako kvalitní lyžařská obuv je důležitá kvalitní ponožka a vložka do bot. Značka Lenz se mnoho let specializuje na tuto kategorii produktů a poskytuje produkty té nejvyšší kvality. Ve svých produktech využívá nejmodernější materiály a technologie, díky kterým mají její produkty ty nejlepší vlastnosti a je na ně spoleh za jakéhokoliv počasí.

Lego Wear

Lego Wear

Více jak 25 let se dánská značka LEGO WEAR specializuje na dětské oblečení. Značka vyrábí oblečení, které povzbuzuje děti, aby byly dětmi. Díky hře a tvořivosti se dítě rozvíjí a učí se. Oděvy LEGO Wear jsou navrženy a vyrobeny tak, aby byly odolné a vydržely během každé hry. Kvalitní materiály vydrží i hraní v bahně a při opakovaném praní oblečení neztratí barvu ani tvar.

Luis Trenker

Luis Trenker

We do not only want reach the summit of the mountain: we want to leave the mark on the wordl. S těmito slovy se představuje legendární tyrolská značka Luis Trenker. Tato značka už svým názvem uctívá legendu rakouské kinematografie Luise Trenkera, který miloval svůj kraj a věnoval mu mnoho svých děl. Stejně jako Luis tak i značka zůstává věrná a opěvuje tradiční tyrolskou módu a design. V kombinaci s moderními technologiemi vyrábí geniální kousky, které se neztratí v žádném šatníku a vrátí nás do dob tyrolských počátkem 20. století.

Maloja

Maloja

Maloja není jen geografické místo, ale také značka, která udělala významný průkop do světa outdooru v roce 2004. Nabízí nejen oblečení na kolo, běžky, brusle, běh, freeride, ale také oblečení do města i do přírody. Ne nadarmo Maloja obléká třeba americký národní biatlonový tým, skialpinistickou německou reprezentaci a celou řadu dalších sportovních týmů a sportovců. Nejen prodyšností, voděodolností a komplexní funkčností se projevuje značka Maloja. Oblečení hraje různými barvami i motivy a udává světový trend. Oblečení si zamiluje každý nehledě na věk nebo sportovní zkušenosti.

 

Marker

Marker

Značka Marker, která je jedním z tradičních výrobců lyžařských vázání. V roce 1952 sportovní redaktor a lyžařský instruktor Hannes Marker založil společnost Marker na výrobu lyžařských vázání a představil první komerčně prodávané lyžařské vázání, čímž do budoucna změnil podobu lyžování. Následující roky patřily změnám, nepřetržitému vývoji a prvenstvím na trhu. Díky neustálým technickým inovacím se lyžování stalo bezpečnější a pohodlnější. Standardem je u všech vázání této značky vysoký stupeň bezpečnosti, bezproblémová funkce a tradičně dlouhá životnost. Zároveň u těchto vázání naleznete i zcela nové exkluzivní technologické novinky, které jiní výrobci vázání zatím nenabízí.

Martini Sportswear

Martini Sportswear

Značka Martini Sportswear vzniká roku 1958 v Annabergu a zakládá jí nevědomky Martin Hornegger sen. v podobě malého krejčovství. Název Martini vzniká, až o několik let později, kdy Martin oblékal rakouské reprezentanty ve skocích na lyžích, v Bischofshofenu, kteří zde obsadili tři první místa a při oslavách triumfu hlasitě provolávali Martini,Martini!!! A tak se zrodil název. Dnes má rodinná firma Martini přibližně 25 zaměstnanců a vytváří dokonalé produkty špičkové kvality, které vynikají svou funkčností v kombinaci s nápaditými designy. Martini také nezapomíná na podporu sportu a sponzoruje několik skialpinistických teamů v Rakousku a Německu.

Moon Boot

Moon Boot

20.července 1969 v tento den se začal psát příběh světoznámých bot Moon Boot. Giancarlo Zanetta tehdy byl v Americe a stejně jako celý svět sledoval přistání prvního člověka na měsíci. Co ho však uchvátilo nejvíce byly jeho kosmické boty. Hned po návratu do Itálie společně se svým teamem navrhl první moonboots. Postupem času se Moon Boot staly symbolem módy a designu. Moon Boot nejsou dokonalé pouze svým designem, ale také svou hřejivostí a pohodlím.

Mountain Equipment

Mountain Equipment

Britská značka Mountain Equipment více jak 50 let vnímána jako špičkový výrobce outdoorového vybavení. Mountain Equipment je hlavním vývojovým partnerem výrobce membrán GORE-TEX. Mountain Equipment nekompromisně splňuje i ty nejvyšší požadavky na termoizolaci, nízkou hmotnost, skladnost a odolnost.

Movement

Movement

Švýcarská značka Movement vyrábí své výrobky už od roku 1980. Začali s výrobou snowboardů a vývoj lyží poté přidali v roce 1999. Jejich odborné znalosti stojí za více než dvě desetiletí výzkumu a budování nejlepších produktů. Všechny lyže a produkty se vyvíjeny v interním zařízení ve Švýcarsku, což znamená, že koncept švýcarské kvality byl vždy základem každého jednotlivého designu. Záměrem značky je nebát se nových řešení a snažit se posouvat hranice dále ve směru pohodlí a bezpečnosti používání. Značka Movement přinesla do oblasti skialpinismu a freerideru nové technologie, inovace i vlastní koncept výroby.

Nebo

Nebo

Značka NEBO® je divizí americké společnosti Alliance Sports Group s rodinným sídlem v Grand Prairie v Texasu. Svítilny NEBO® se vyznačují spolehlivou kvalitou za přivětivé ceny. Z širokého sortimentu zboží si vybere téměř každý aktivní člověk. Produkty zaujmou svou univerzálností a praktičností.

Newland

Newland

Newland je italská značka pohybující se v oblasti sportovního oblečení, již od svého vzniku byla schopna vždy inovovat a posouvat vnímaní sportovního oblečení jako módní záležitosti, která však splňuje všechno, co má správné zimní sportovní oblečení splňovat. Typickým poznávacím znakem této značky jsou různé norské vzory.

Oakley

Oakley

Od roku 1975 je na trhu americká značka Oakley, která vyvíjí a vyrábí sportovní výkonové vybavení od slunečních brýlí až po lyžařské a snowboardové vybavení. Výjimkou nejsou ani doplňky a oblečení. Oakley vlastní v současné době až přes 600 patentů na brýle, materiály a výkonové vybavení.

Ortovox

Ortovox

Značka Ortovox je ztělesněním německé kvality a preciznosti se smyslem pro nejmenší detail. Samotná značka začínala kolem roku 1980 pod taktovkou Geralda Kampela a Jürgena Wegnera. Firma Ortovox se dlouho zaměřovala na technické a bezpečnostní pomůcky pro pohyb ve volném terénu včetně batohů. Až kolem roku 2005 přichází s oblečením. A jak už tomu po dvaceti letech tvoření dokonalých technologických vymožeností bývá, i oblečení Ortovox rychle zaujmulo své místo na trhu a díky své dokonalosti si rychle získávalo respekt a přízeň napříč širokým spektrem horalů. Díky neotřelému a značce vlastnímu designu dnes produkty značky Ortovox nejdou přehlédnout a hrdě se hlásí ke svému místu mezi outdoorovou elitou.

Pealock

Pealock

Česká firma Pealock přichází s chytrým zámkem na sportovní vybavení. Kompaktní designový zámek dokáže ochránit lyže, kolo, snowboard, koloběžku, kočárek a spoustu dalšího, nejen sportovního náčiní. Pealock je propojený s mobilní aplikaci, což mu umožňuje mít neustálý přehled o vašem majetku.

Phenix

Phenix

Japonská značka Phenix založena Kazuo Tajimou je prestižní značkou lyžařského oblečení s dlouholetou tradicí po celém světě. Důkazem toho může být i Norská reprezentace, která již dlouhá léta této značce důvěřuje. Značka Phenix vždy byla a je inovativní, nebojí se využívat nové technologie a materiály. Koneckonců i samotné moto firmy Phenix tomu odpovídá: „Když osvobodíme naši duši a mysl, neexistují žádné hranice našeho potenciálu.

I proto této značce důvěřují taková jména jako je Aksel Lund Svindal nebo Kjetil Andre Aamodt.

Poivre Blanc

Poivre Blanc

Značka Poivre Blanc již třicet let přináší zákazníkům ty nejpropracovanější designové kousky pro velké i malé. Všechny modely dokonale reflektují současné trendy a zaručují vždy vysoký standart a stoprocentní komfort za všem okolností. Poivre Blanc si díky tomu vždy pečlivě vybíral takové sportovce, kteří se budou shodovat s filosofii značky. V roce 2009 začala značka spolupracovat se švýcarským národním lyžařským týmem a sportovci jako Mike Schmid nebo Fanny Smith.

R-JET

R-JET

Značka R-jet je jedna z prosperujících českých firem, které se zaměřují na čepice a jejich doplňky. Od roku 2002 se snaží značka přicházet s originálními kousky, které nadchnou jak ženy, muže tak i děti. Firma si především potrpí na kvalitních materiálech, které dělají své čepice ještě neodolatelnějšími. Značka má jak sportovní módu tak i fashion, kde nesmí chybět kožešinové bambule a třpytivé kamínky v mnoha provedení.

Reusch

Reusch

Roku 1934 zhotovil Karl Reusch v podkroví svého domu první pár rukavic Reusch. S láskou pro detail a mimořádnou precizností začaly vznikat další a další rukavice Reusch, které si začaly získávat oblibu mezi sportovci napříč všemi úrovněmi a zůstalo tomu tak do dnes. Dokonalost provedení s využitím nejmodernějších technologií zajišťuje mimořádnou spolehlivost a pohodlnost rukavic Reusch, na které je spoleh za jakéhokoliv počasí. Na jeich kvalitu se denně spoléhají taková jména jako jsou Marcel Hirscher, Anna Veith, Lindsey Vonn nebo třeba Mikaela Shiffrin.

Roxa

Roxa

Italská značky lyžařské obuvi, jejíž historie sahá až do roku 1980. Po vlastní produkci bruslí a in-line bruslí v roce 1992 přišel zlom v roce 2003, kdy firma začala s produkcí vlastní lyžařské obuvi. Během následujících patnácti let se Roxa vypracovala v důležitého hráče na trhu s lyžařskou obuví. Firma vyrábí obuv pro sjezdové lyžování, freeride, freeskiing, touring, nebo výkonnostní skialpinismus. Produkty Roxa Vás nadchnou svým designem a kvalitou.

Zero RH+

Zero RH+

Dobrodružství Zero rh+ se zrodilo na silnicích a lyžařských svazích pro vášeň k cyklistice a lyžování. Identifikační kód rh+ je patrný v autentickém a osobitém designu produktů. Kombinuje tradiční italský životní styl a veškeré funkční prvky tak, aby vyhovovaly potřebám moderního sportovce. Dlouholeté zkušenosti májí za následek velmi propracovaný proces výroby od návrhu až po samotnou výrobu samotného produktu, který interpretuje, jak sportovci vnímají cvičení a fyzickou zátěž. rh+ se etablovala na mezinárodní úrovni díky stylistickému přístupu, který spojuje funkčnost a módní styl. Díky revolučnímu designu, a s pomocí distribuční síly, slaví úspěch na světovém trhu.

Scarpa

Scarpa

Tradiční Italský výrobce zimní obuvy Scarpa byl založen roku 1938 rodinou Parisotto s severoitalském Asolu. „Je lepší být kopírován, než kopírovat, je lepší se prosazovat na trhu, než ho nasledovat“. Timto heslem se řídí Scarpa jíž od svých začátků a není tomu jinak ani dnes. Lyžařské boty SCARPA jsou jedny z nejlepších na trhu. Využívají nejmodernějších materiálů a technologii. Kombinace lehkosti a pohodlnosti poskytuje noze neobyčejně komfortní pocit jak při výstupu tak i sjezdu.

Scott

Scott

Vznik americké firmy SCOTT a uvedení revolučního modelu lyží na trh se datuje do roku 1958. Díky produkci lyží se firma velmi záhy stává vyhledávanou a populární v severní Americe. Od samého počátku je firma zaměřena na nabídku produktů splňující nejvyšší uživatelské nároky. Mottem se stává originální design a co nejvíce přijatelná cena.V roce 1970 společnost Scott zahajuje výrobu produktů určených pro motocross, v roce 1986 na trh přichází prvni Mountainbike od Scotta.

V roce 1989 jako první navrhuje aerodynamická cyklistická řidítka a v roce 1992 je vyrobeno první horské celo dpružené kolo. Zároveň se rozbíhá výroba cyklistických přileb a brýlí.V roce 2001 se na trhu se objevuje nejlehčí silniční rám s váhou pod 1kg a rekord stíhá rekord, v roce 2003 je tu SCOTT CR1, nejlehčí rám na trhu (895g). Oblasti působení firmy Scott jsou široké, spadají do nich cyklistika, snowboarding, motosport a Scott je známý i výrobou zimního a letního sportovního oblečení s použitím kvalitních materiálů jako je Gore-Tex nebo Windstopper.

Sidas

Sidas

Francouzská značka SIDAS vznikla v roce 1975, kterou založili 3 lyžařští instruktoři. Jejich hlavní myšlenkou bylo umístění firmy na rozvíjejícím se lyžařském trhu s cílem vyvíjet a prodávat produkty zajišťující komfort při lyžování. Díky tomu i vznikla vložka, která je individuálně tvarovatelná pro každého zákazníka. Značka se poté začala i věnovat zdravotnickým i ortopedickým pomůckám. Značka se také snaží mít co nejmenší dopad na životní prostředí.

 

Snowlife

Snowlife

Nando Pajarola založil společnost roku 1973 nedaleko Davosu. Jeho myšlenkou bylo vytvářet funkční a stylové vybavení pro všechny druhy zimních aktivit. V dnešní době se firma zaměřuje na výrobu precizních zimních rukavic, které splňují ty nejpřísnější měřítka a a udrží ruce v teple za každého počasí.

Stöckli

Stöckli

Příběh této perly mezi lyžemi začíná roku 1935 v malebném městě Wolhusen ve Švýcarsku, kde mladý Josef Stöckli v dílně svého otce začíná s výrobou prvních dřevěných lyží. I po více než 80 letech se lyže Stöckli vyrábí stále ručně se smyslem pro nejmenší detail, a i proto jsou špičkou ve svém oboru. Filosofií firmy je, že „nejlepší výkon závisí na těch nejmenších detailech“ a při jízdě na jakémkoliv povrchu Vám lyže Stöckli mnohokrát tuto filosofii potvrdí. 
Lyže Stöckli mají také své místo mezi profesionály a ve světovém poháru je využívají jezdci jako Marco Odermatt nebo Jasmina Suter.

Sweet Protection

Sweet Protection

„Sweet story“ začíná roku 1988 v Norské vesničce Trysil zdánlivě velmi vzdáleně od zimy, hor a lyžování. První podomácku vyrobené přilby se využívali zejména pro, v té době zakázaný skateboarding, a také pro jízdu na divoké vodě. Za zrodem Sweet Protection jakožto světové značky přileb stojí designer jménem Ståle N. Møller, který přilbám vdechl nezaměnitelný design. Roku 2000 zahajuje spolupráci s norskou hvězdou snowboardingu Terje Håkonsenem a započala úspěšná cesta mezi elitu v zimních sportech. V roce 2012 spojil síly se Sweet Protection Aksel Lund Svindal a vznikla první přílba pro světový pohár od této značky, která využívala technologie a materiály využité u přileb jezdců formule 1.

Tecnica

Tecnica

Příběh značky Tecnica začíná v 30. létech 20. století, jako malá fabrika na výrobu pracovní obuvy založena Orestem Zanattou. Díky rostoucí popularitě horských aktivit se však rychle začala výroba zaměřovat na výrobu pohorek a zimních bot. Roku 1960 vzniká nová divize zaměřující se pouze na tento sortiment. Postupem času vzniká skupina Tecnica Group a stává se největším producentem jak trekkové, zimní tak i lyžařské obuvi na světě. V dnešní době do Tecnica Group spadá Tecnica, Blizzard, Moon Boot, Lowa, Nordica, Dolomite, Rollerblade. Špičková lyžařská obuv značky Tecnica se díky preciznímu provedení a nejmodernějším technologii dlouhodobě drží mezi elitou a pravidelně si za své modely odnáší ocenění ISPO Award.

Toko

Toko

Společnost TOKO byla založena roku 1961 Jakobem Toblerem v městěčku Altstätt ve Švýcarsku. Přední světový výrobce lyžařských vosků a produktů na údržbu lyže. Díky produktům TOKO bude vaše lyže vždy stoprocentně v kondici a nezklame Vás na žádném druhu sněhu.

TSL

TSL

Francouzská firma TSL Outdoor vznikla v roce 1981, kdy vyrobila své první plastové sněžnice inspirované tradiční dřevěnou konstrukcí. První model JCB se osvědčil jak v rekreační, tak sportovní zátěži. Jeho úspěch odstartoval rozjezd společnosti, která dnes své produkty vyváží do více než 35 zemí na celém světě. Postupem času přibyla do sortimentu i výroba trekkingových a nordic walkingových holí a dalších produktů. V roce 2005 byla otevřena dceřiná společnosti TSL v USA. Dnes má firma sídlo ve Francii.

UYN

UYN

Přední světový výrobce Sportovního prádla, termoprádla a sportovních ponožek. Ve svých produktech uplatňuje dlouholetou zkušenost a přehled. Produkty této značky jsou prošpikované nejmodernějšími technologiemi a v kombinaci s užitím nejmodernějších materiálů přináší výrobky té nejvyšší kvality, které člověk využije napříč širokým spektrem aktivit.

Ventesima Strada

Ventesima Strada

Italská značka Ventesima strada se zabývá výrobou ručně vyráběných bot. Veškeré produkty se vyrábí v továrně v Montebelluně. Značka se především drží nejvyšší kvality jak ve výběru materiálu tak i při jejich výrobě. Boty mají nordickou podrážku, která chrání Vaše nohy v chladných dnech. Nejen kvalita se připisuje této značce, ale také originální design, který si zamiluje každý.

Vist

Vist

Italská značka Vist byla založená v roce 1997. Značka se především drží nadčasové módy, která spojuje vášeň pro sport, eleganci a minimalismus. Značka nejprve působila jako výrobce závodních lyžařských desek, později svou produkci rozšířila o módní lyžařské oblečení, boty, lyže a vázání. Za svou misi Vist považuje obohacení lyžařského světa o vysoce funkční oblečení s rafinovaným designem. Značka klade důraz na vysoký výkon svých produktů, na inovativní a originální materiály a na nadčasový design.

 

West Scout

West Scout

Tradiční italská značka, která se zabývá jak lyžařským oblečením tak i fashion módou. Z lyžařské kolekce West Scout si vyberou dámy, pánové a i děti. Dětská kolekce je velmi oblíbená. Lyžařské oblečení je velice kvalitní a cenou se dá zařadit do nižších žebříčků.

 

Zanier

Zanier

Značka Zanier už je na trhu přes 50 let a stále se drží svým pravidel jako na začátku. Značka se především zabývá výrobou lyžařských rukavic. Tyrolská firma spoléhá na ty nejlepší materiály, vynikající zpracování a mimořádný design. Výsledkem jsou produkty, které nabízejí nadšenců nejlepší možnou podporu.

 

Zalyžujte si za pár kaček! Půjčovna špičkového lyžařského vybavení